• Likwidacja szkód OC/AC
  • Rozliczenia bezgotówkowe
  • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
  • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Powrót do listy wpisów

Sprzedaż samochodu używanego jest wyzwaniem dla każdego właściciela. Celem jest tutaj zawsze osiągnięcie jak najwyższej ceny, choćby dlatego, że bardzo często właśnie ta kwota będzie stanowić gros sumy zakupu kolejnego pojazdu. Jako profesjonalna firma świadcząca usługi z zakresu motoryzacji, doskonale rozumiemy wszelkie mechanizmy wpływające na wysokość proponowanej w sprzedaży ceny samochodu. 

Jak dobrze sprzedać auto? 

Oczywiste jest, że pięknej i lśniącej karoserii nie uzyskamy na poobijanym i bardzo zniszczonym lakierze, zużyty i cieknący silnik również nie zamieni się samoistnie w sprawny napęd i to bez pomocy mechanika. Ale wystarczy, że samochód przeznaczony do sprzedaży jest sprawny, wtedy nasza firma potrafi dokonać rzeczy, wydaje się, niemożliwych!

Po pierwsze – nadwozie

Gdy przygotowujemy pojazd w miarę nowy, bardzo często wystarczy użyć pasty lekkościernej lub mleczka. Dokładnie umyte i osuszone irchą auto naciera się warstwą pasty lub mleczka. W drugim przypadku polerujemy karoserię od razu, natomiast stosując pastę trzeba trochę odczekać i dopiero wtedy ją usunąć. Nabłyszczanie należy przeprowadzić z dużą ostrożnością, tak by nie pobrudzić czarnych elementów, plastikowych i gumowych. W kwestii szczegółowych kosztów zabiegu odsyłamy do naszego cennika. 

 

Nie zawsze jednak takie powierzchowne nabłyszczanie karoserii wystarcza. Przy większych ubytkach lakieru zalecamy zwykle usługę lakiernika. Zastosuje on profesjonalną pastę polerską oraz szlifierkę zaopatrzoną w specjalną końcówkę, która ściera z lakieru matową warstwę. 

Gumowe i plastikowe elementy nadwozia

Ważną czynnością przygotowującą samochód do sprzedaży jest zadbanie o wszystkie czarne elementy nadwozia. Kontrast pomiędzy nimi, a błyszczącą karoserią zawsze przynosi pozytywny efekt. Dlatego nie warto rezygnować z takiego detalu!

Pranie tapicerki

Gdy pierwsze wrażenie potencjalnego kupca jest pozytywne, tym dokładniej przyjrzy się on wnętrzu samochodu. Jeżeli tylko tapicerka jest cała, warto zainwestować w dokładne sprzątanie zakamarków i pranie. Należy również wypolerować wszelkie metalowe i plastikowe detale. Dywaniki, jeżeli są bardzo zniszczone, warto zastąpić zamiennikami. Lepszy neutralny, nowy dywanik pozbawiony logotypów, niż postrzępione czy wytarte, ale firmowe akcesoria. Czyszcząc wnętrze auta nie zapominamy o odświeżeniu kokpitu. Używamy preparatów, które przynoszą wyłącznie pozytywny efekt.

Przeczytaj: Czy lakiernik jest niezbędny przy naprawach blacharskich?