• Likwidacja szkód OC/AC
 • Rozliczenia bezgotówkowe
 • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
 • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Powrót do listy wpisów

Piaskowanie samochodu w Krakowie

Czy marzysz o odnowieniu swojego samochodu, by zachwycał swoim blaskiem na drodze? Piaskowanie auta to niezawodna metoda, która przywraca pojazdom ich dawny blask i świeżość. W dzisiejszym świecie, gdzie estetyka i stan techniczny pojazdu mają ogromne znaczenie, piaskowanie staje się coraz popularniejszym wyborem wśród właścicieli samochodów, poszukujących skutecznych i trwałych rozwiązań.

Czym jest kompleksowa usługa piaskowania samochodu?

Kompleksowa usługa piaskowania samochodu to proces usuwania rdzy, starej farby, zanieczyszczeń oraz innych powłok z powierzchni karoserii poprzez skierowany strumień piasku pod wysokim ciśnieniem. Proces ten jest skuteczną metodą przywracania oryginalnego wyglądu oraz przygotowywania karoserii do dalszych prac naprawczych lub konserwacyjnych, takich jak malowanie lub aplikacja powłok ochronnych. Piaskowanie pozwala na usunięcie zniszczonej lub nieestetycznej powłoki z karoserii, co może być konieczne w przypadku pojazdów, które wymagają gruntownego odnowienia lub renowacji.

Elementy poddające się piaskowaniu

Proces piaskowania może być stosowany do usuwania różnych rodzajów zanieczyszczeń oraz powłok z różnych elementów pojazdu. Oto kilka głównych elementów poddających się piaskowaniu w aucie:

 • Karoseria: Najbardziej oczywistym elementem do piaskowania jest karoseria pojazdu. Proces ten może być stosowany do usuwania starej farby, rdzy oraz innych zanieczyszczeń z powierzchni karoserii, przygotowując ją do dalszych prac konserwacyjnych lub malowania.
 • Felgi: Piaskowanie może być również wykorzystywane do usuwania zanieczyszczeń oraz starej powłoki z felg samochodowych. Jest to skuteczna metoda odnowienia felg, przywracając im pierwotny blask i usuwając wszelkie ślady korozji.
 • Elementy Mechaniczne: Niektóre elementy mechaniczne pojazdu, takie jak zaciski hamulcowe, osłony silnika czy zawieszenie, mogą również być poddane procesowi piaskowania. Jest to szczególnie przydatne przy renowacji lub naprawach tych elementów.
 • Ramy i Nadwozia: Dla pojazdów off-road, terenowych lub zabytkowych, piaskowanie może być wykorzystywane do czyszczenia i przygotowywania ramy oraz nadwozia do dalszych prac konserwacyjnych lub malowania.
 • Elementy Kabiny: Wnętrze pojazdu również może być poddane piaskowaniu w celu usunięcia rdzy, farby lub zanieczyszczeń z elementów konstrukcyjnych, takich jak rury nośne czy metalowe panele.
 • Elementy nadwozia, takie jak drzwi, maski, czy bagażniki: Te części samochodu mogą być poddane piaskowaniu, szczególnie jeśli są one zniszczone przez korozję lub mają starą farbę, która wymaga usunięcia przed ponownym malowaniem.

Warto zaznaczyć, że przed przystąpieniem do wykonywania piaskowania każdy element musi być dobrze przygotowany, a materiał odpowiednio dobrany, gdyż do tego procesu używa się m.in. piasku kwarcowego, szkła, żużlu pomiedziowego czy granulatu ceramicznego. Na szczęście Ty nie musisz się o to martwić, bo w naszym warsztacie usługa piaskowania przeprowadzana jest przez doświadczonych specjalistów, aby zapewnić najlepsze efekty oraz uniknąć uszkodzeń mechanicznych Twojego pojazdu.

Jak wygląda realizacja naszego proces piaskowania?

 • Ocena Stanu Karoserii: Przed rozpoczęciem realizacji usługi dokładnie oceniamy stan karoserii, aby dostosować nasze działania do specyfiki każdego pojazdu.
 • Przygotowanie powierzchni: Starannie oczyszczamy i przygotowujemy powierzchnię pojazdu, usuwając wszelkie luźne elementy oraz zabezpieczając wrażliwe części.
 • Piaskowanie: Wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt, przystępujemy do piaskowania konstrukcji, usuwając rdzę, farbę i inne zanieczyszczenia.
 • Kontrola Jakości: Po zakończeniu procesu dokładnie sprawdzamy każdy detal, aby upewnić się, że efekty spełniają nasze najwyższe standardy.
 • Dalsze Konsultacje: Po zakończeniu zlecenia oferujemy pomoc w konsultacji dalszych działań konserwacyjnych lub naprawczych, aby Twój pojazd zachował swój blask na dłużej.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Nasze doświadczenie w świadczeniu usług z zakresu piaskowania oraz precyzja, która u nas jest na najwyższym poziomie gwarantują doskonałe rezultaty. Twój samochód odzyska swoje pierwotne piękno! Nie tylko piaskujemy pojazdy, ale również zapewniamy przygotowanie powierzchni oraz doradztwo w zakresie dalszych kroków konserwacji karoserii. W naszym serwisie każde auto traktujemy indywidualnie, dbając o szczegóły i spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wyróżniamy się profesjonalizmem – nasze procedury są zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, zarówno dla pojazdu, jak i dla środowiska. Naszą działalność charakteryzuje terminowość, bo szybkość i jakość obsługi klienta to nasz priorytet.

Sprawdź nasze usługi, które świadczymy na terenie Krakowa. Zapraszamy do kontaktu w celu wyceny i zapoznania się z naszą ofertą!