• Likwidacja szkód OC/AC
  • Rozliczenia bezgotówkowe
  • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
  • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Powrót do listy wpisów

Problemy z karoserią w większości wypadków kojarzą nam się nie tylko z pracami blacharskimi, a także z lakierniczymi. Nie musimy się jednak martwić. Dzięki modernistycznym rozwiązaniom, ponowne malowanie karoserii, kiedy mamy do czynienia z uszkodzoną blacharką, nie zawsze będą konieczne.

W warsztatach Grupy Kocol możesz wykonać bezgotówkowe naprawy. Dowiedz się więcej o naszej ofercie Bezgotówkowych napraw powypadkowych Kraków.

Naprawy SMART

Szkody spowodowane gradobiciem, wgniecenia parkingowe, spadające kasztany czy usterki, które są skutkiem poważniejszych stłuczek, wszystko to prowadzi nas do wizyty u dobrego lakiernika i blacharza samochodowego. Jednak, kiedy mamy do czynienia z niezbyt poważnymi awariami, nie musimy przejmować się drogą oraz długą naprawą z uwzględnieniem lakierowania auta. Alternatywnym sposobem rozwiązywania takich problemów są naprawy SMART, które ciągle stają się popularniejsze. 

Co to jest?

W przypadku, gdy mieliśmy stłuczkę lub karoseria została uszkodzona w inny sposób, lecz lakier samochodowy pozostał nienaruszony, warto zdecydować się na naprawę SMART. Są to sytuacje, które polegają na pracach, do których nie jest potrzebny demontaż części, ich wymiana czy pełne lakierowanie. Najbardziej popularne jest rozwiązanie, które polega na wyciąganiu wgnieceń metodą Paintless Dent Repair. W tym celu wykorzystuje się profesjonalne narzędzia oraz preparaty, dzięki którym lakierowanie nie jest konieczne.

Tego typu naprawy są uskuteczniane, kiedy mamy do czynienia z uszkodzoną karoserią przez spadające kasztany, gradobicie, stłuczki na parkingu czy akty wandalizmu. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż klasyczne oraz może ono zostać przeprowadzone nawet w mniej niż godzinę. Warto jednak wspomnieć, że naprawy SMART zawierają także lakierowanie. Jest to malowanie typu SPOT, które polega na miejscowej korekcie bez demontażu. W takim wypadku lakiernik odznacza konkretne miejsce, wybiera perfekcyjny kolor lakieru oraz pokrywa je, wykorzystując dedykowany sprzęt.

Przeczytaj także:

Ile będziemy musieli zapłacić za naprawy SMART?

Nie musimy się martwić, takie rozwiązanie nie należy do najdroższych. Usunięcie wgnieceń to koszt od 50 do 200 złotych za każde pojedyncze wgniecenie. Kiedy mamy do czynienia z lakierowaniem SPOT, będziemy musieli przygotować się na koszt w wysokości 200 do 500 złotych.

Takie innowacyjne rozwiązanie to świetna alternatywa dla zwykłych napraw. Jest znacznie tańsze oraz szybsze, dlatego warto nad nim pomyśleć. 

Grupa Kocpol to profesjonalny warsztat blacharsko lakierniczy. Szukasz wsparcia w zakresie usuwania wgnieceń w Krakowie? Zapraszamy!