• Likwidacja szkód OC/AC
  • Rozliczenia bezgotówkowe
  • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
  • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Mało jest rzeczy tak satysfakcjonujących jak lustrzana powierzchnia nowego lakieru samochodowego. Gładka, nienaruszona jakimikolwiek niedoskonałościami tafla pod naszymi palcami jest świetnym uczuciem, bez względu na to, kim jest właściciel. Piękny i intensywny kolor karoserii wabi oczy każdego przechodnia. Niestety, czasem przydarzy się nieszczęśliwy incydent. Wyobraźmy sobie: w ferworze zakupów, gdy wychodzimy w końcu szczęśliwi ze sklepu, okazuje się, że ktoś niefortunnie obił nasz samochód! Co wtedy powinniśmy zrobić, aby odzyskać niepowtarzalny urok zadbanej karoserii?

Bezpyłowa komora lakiernicza – jakie funkcje spełnia?

Jeśli chcemy uzyskać nieskazitelną powłokę, warto wybrać lakiernika, który posiada właśnie taką pracownię. Nałożenie farby to jedno, ale brak zanieczyszczeń na powierzchni to już druga sprawa. Niestety, ale drobny pyłek potrafi zrujnować całą ciężką pracę i środki, których użyliśmy. Zadzior będzie raził nas w oczy, a cały efekt, który chcieliśmy uzyskać, zwyczajnie przepadnie. Odpowiednio skonstruowana nowoczesna bezpyłowa komora lakiernicza pełni kilka fundamentalnych funkcji, dzięki którym nasze wysiłki zaowocują. Pamiętajmy, że:

– przy procesie lakierowania karoserii wymagane są wręcz sterylne warunki, aby powierzchnia nie miała żadnych niedoskonałości;

– odpowiedni system wentylacji pomieszczenia jest konieczny, aby osoba pracująca przy lakierowaniu nie odczuwała żadnego dyskomfortu;

– filtry zastosowane w kabinie pozwalają na bezpieczne korzystanie z niej, ale również dbają o to, aby żadne szkodliwe substancje nie przedostały się do ekosystemu.

Dlaczego komora lakiernicza to najlepsze miejsce do lakierowania?

Cała tajemnica tkwi w budowie urządzenia. Nowoczesność oznacza innowacyjną przestrzeń skonstruowaną w najmniejszych detalach. Panele ścienne muszą zapewniać kabinie szczelność, aby zachować temperaturę, która jest optymalna do lakierowania karoserii. Sercem takiego miejsca jest generator grzewczo-nawiewowy, który pobiera powietrze z zewnątrz, po czym ogrzewa je i wtłacza do komory. Fundamentalne znaczenie ma również dopływ tlenu i przepustowość, oraz przede wszystkim odpowiednie filtrowanie. Jest to konieczny aspekt, nie tylko dla jakości pracy lakiernika, ale również dla zachowania bezpieczeństwa ekologicznego.

Jak pracować to tylko w bezpyłowej komorze

Wnioski nasuwają się same. Jeśli chcemy uzyskać nieskazitelną taflę lakieru na karoserii samochodu, to najlepszym narzędziem do tego jest kabina. Dzięki zaawansowanej technologii i specjalnej budowie, zapewnia osiągnięcie idealnego efektu bez grama zanieczyszczeń. Istotną kwestią jest również fakt, iż w takiej przestrzeni dbamy zarówno o bezpieczeństwo lakiernika, jak i o ochronę środowiska.

Przeczytaj: Czy lakiernik jest niezbędny przy naprawach blacharskich?