• Likwidacja szkód OC/AC
  • Rozliczenia bezgotówkowe
  • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
  • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Powrót do listy wpisów

Ceny najnowszych modeli pojazdów często są poza zasięgiem prywatnych konsumentów. Czy oznacza to więc, że takie osoby skazane są na jazdę używanymi samochodami, zakupionymi na rynku wtórnym? Niekoniecznie… Są jeszcze możliwości wzięcia kredytu, czy leasing pojazdu. Ostatnio jednak sporą popularnością cieszy się opcja wynajmu długoterminowego, która wbrew pozorom może być korzystniejsza od innych sposobów. Ile to kosztuje?

Na czym polega usługa?

Wynajem długoterminowy to sposób na pozyskanie nowoczesnego samochodu bez konieczności wydawania sporej sumy pieniędzy. Umowa sporządzana jest na okres kilku lub kilkunastu miesięcy, wówczas użytkownik ma prawo do korzystania z samochodu na określonych zasadach.

W cenie najmu pojazdu kierowca ma również dostęp do pakietu dodatkowych usług. W koszty wliczone są serwisy i przeglądy samochodu, naprawy gwarancyjne, pakiet możliwych do przejechania kilometrów, letnie ogumienie, a także możliwość odbioru u dealera marki. 

Wynajęte pojazdy udostępniane są zazwyczaj od ręki, niektórzy dostawcy proponują też kilkutygodniowy termin odbioru. Jedynie konfiguracja pojazdu jest mocno ograniczona, jednak firmy wypożyczające zwykle wybierają najkorzystniejsze opcje, które poprawią komfort jazdy.

Od czego zależy cena?

Jasno określone i niezmienne koszty najmu należą do głównych zalet tego sposobu. Zazwyczaj cena wypożyczenia złożona jest z:

  • jednorazowej opłaty początkowej, która jest zależna od rodzaju samochodu, jego wartości i długości umowy,
  • stałej opłaty miesięcznej za wynajem.

Opłaty są również zależne od wymagań dostawcy. Stawki miesięcznego abonamentu rozpoczynają się od kwoty 599 zł brutto, warto jednak podkreślić, że mogą one wynieść znacznie więcej. Choć cena najmu wydaje się wysoka, w porównaniu z opłatami związanymi z  zakupem nowego pojazdu wydaje się być bardzo atrakcyjna.

Wynajem długoterminowy czy leasing?

W całkowitym rozliczeniu bardziej opłaca się wykorzystać opcję najmu. Leasing pojazdu może generować koszty wyższe nawet o kilka tysięcy złotych. Wynajem niesie za sobą również inne korzyści. Nabywca nie spłaca tutaj rzeczywistej wartości auta a jednie koszt utraty wartości. Dodatkowo nie jest on zobligowany do wykupu pojazdu po skończeniu umowy, nie musi również zajmować się jego odsprzedażą.

Co ważne, leasing jest dostępny wyłącznie dla przedsiębiorców, przez co osoby prywatne nie mogąc skorzystać z tej opcji były skazane na kredyt przy zakupie pojazdu. Wynajem długoterminowy nie ma takich ograniczeń – osoba fizyczna również może skorzystać z takiego wariantu!