• Likwidacja szkód OC/AC
  • Rozliczenia bezgotówkowe
  • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
  • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Powrót do listy wpisów

 

Drobne wgniecenia w karoserii pojazdu denerwują każdego kierowcę. Przez takie defekty znacznie zaburzony jest estetyczny wygląd auta ze względu na defekty powierzchni i nierównomierne odbijanie światła. Do niedawna usuwanie wgnieceń było związane z dużymi kosztami naprawy, opracowano jednak bardzo skuteczny system PDR, dzięki któremu dziś można szybciej i taniej przywrócić prawidłowy wygląd karoserii.

Do czego służy system PDR?

System Paintlesss Dent Repair oznacza nowoczesną metodę usuwania wgnieceń w elementach metalowych karoserii. Dzięki tej technice możliwe jest niwelowanie drobnych wgłębień powstałych w wyniku gradobicia, a także większych obić pojazdu, związanych ze stłuczką lub uderzeniem w twarde elementy zewnętrzne.

Blaszane elementy karoserii mają właściwość zapamiętywania kształtu. Oznacza to, że uformowany element po wgnieceniu jest w stanie powrócić do swojego pierwotnego kształtu. Trzeba do tego celu zastosować odpowiednie narzędzia oraz umiejętności, dlatego zalecane jest przeprowadzenie napraw metodą PDR wyłącznie przez wyspecjalizowane serwisy mechaniczne. 

Jak przeprowadza się usuwanie wgnieceń?

Dzięki tej metodzie można szybko pozbyć się defektów karoserii bez konieczności ponownego lakierowania oraz stosowania standardowych metod usuwania ubytków. Proces można przeprowadzić w dwojaki sposób, poprzez:

  • tzw. masowanie blachy. To metoda polegająca na masowaniu wewnętrznej części uszkodzonego elementu i wywoływanie na niego zewnętrznego nacisku. Dzięki temu nawet duże wgniecenia mogą zostać usunięte bez konieczności użycia zaprawy i szpachlowania. Proces ten w niektórych przypadkach może wymagać usunięcia niektórych części, co ułatwi dostęp do karoserii.
  • metodę „na klej”. Polega ona na zewnętrznym wyciąganiu wgnieceń z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i klejów, za pomocą których przyczepiany jest uszkodzony fragment blachy. To świetna technika wykorzystywana w trudno dostępnych miejscach.

Czy jest to opłacalne?

Technika PDR jest dużo korzystniejszą formą usuwania wgnieceń z kilku powodów. Przede wszystkim, zastosowanie tej metody znacznie obniża koszty przeprowadzenia prac. Tradycyjne usuwanie wgnieceń wiąże się z opłatami za malowanie, lakierowanie oraz montaż uszkodzonych elementów, które naprawiane są osobno.

Wykorzystując nowoczesną technologię, można również znacznie przyspieszyć proces usuwania defektów. Ze względu na brak konieczności lakierowania, nie ma także ryzyka niedopasowania koloru lakieru elementu do pojazdu.

Grupa Kocpol to profesjonalny warsztat blacharsko lakierniczy. Szukasz wsparcia w zakresie usuwania wgnieceń w Krakowie? Zapraszamy!