• Likwidacja szkód OC/AC
  • Rozliczenia bezgotówkowe
  • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
  • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Powrót do listy wpisów

Znaczące działania lakiernicze czy blacharskie powinny być realizowane w profesjonalnych, przeznaczonych do tego warsztatach. Kiedy mówimy o drobnych rysach czy ubytkach, możemy zdecydować się na samodzielne wykonanie zadania. Na samym starcie musimy jednak wybrać dobry lakier. Jednak po czym poznać odpowiedni i jak dobrać jego kolor?

Metalizowany i niemetalizowany

Na starcie musimy zaznaczyć, że osoby, które posiadają perłową bądź inną specjalną farbę, będą musiały się liczyć z utrudnionym zadaniem. W tym wypadku będziemy musieli wycieniować dużą powierzchnię. Jest to bardziej skomplikowane niż praca na powłokach akrylowych. Ponadto, w dzisiejszych czasach, coraz więcej samochodów jest pokrytych nawet 4 cienkimi warstwami. W takich wypadkach niemały problem mogą mieć nawet doświadczeni profesjonaliści. Dlatego, jeśli właśnie taki pojazd posiadamy, to warto udać się warsztatu lakierniczego. 

Osoby pracujące tam mają do czynienia z takimi zadaniami na co dzień i mogą zapewnić, że nasz kolor będzie wyglądał identycznie, nie zważając na kąt patrzenia. Nie spotkamy się z nierównomiernym odbijaniem światła. Nie będziemy mieli do czynienia z różnicami w grubości, a zauważalne linie odcięcia nigdy się nie pojawią.

Lakier samochodowy

Bez względu na to, z jakim poziomem czy powłoką mamy do czynienia, najważniejsze informacje o farbie będziemy mogli znaleźć pod maską pojazdu, w kabinie bądź na tabliczce znamionowej. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że jest to powłoka znamionowa, która pod wpływem lat matowieje oraz blaknie.

Jedną z możliwości jest wizyta w specjalistycznej mieszalni, gdzie przy użyciu jednego z elementów samochodu zostanie dopasowany pożądany kolor. Kolejną opcją jest zakup oryginalnego lakieru, a następnie wypolerowanie malowanego elementu. Dzięki temu uzyskamy pożądany wygląd. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że element może kolorystycznie odbiegać od innych, niepolerowanych miejsc. Dlatego, jeśli zamierzamy wykorzystać drugi sposób, to musimy liczyć się z pracą na całej karoserii. Tego typu operacji nie możemy przeprowadzić częściej niż dwa razy do roku. Dlatego, jeśli zamierzamy malować, to warto zrobić wszystko podczas jednej tury. 

Jeśli oczekujemy nieskazitelnego efektu, to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych warsztatów lakierniczych. Zapewniają oni bardzo dobrą jakość swojej pracy i w większości przypadków możemy się tego spodziewać.