• Likwidacja szkód OC/AC
  • Rozliczenia bezgotówkowe
  • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
  • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Powrót do listy wpisów

Nieważne, jak bardzo dbamy o nasze auto – na pewne rzeczy nie możemy mieć wpływu. Jedną z nich są różne zjawiska pogodowe, które mogą uszkodzić karoserię samochodu. Płytkie wgniecenia są jednym z najczęściej pojawiających się uszkodzeń po gradobiciu lub delikatnym wypadku. Na szczęście istnieje pewne rozwiązanie, przy pomocy którego możemy pozbyć się skaz i to bez większego problemu. Na czym polega i ile kosztuje tak zwana technologia PDR?

To prostsze niż może się wydawać

Proces ten został stworzony do tego, by szybko usuwać wszelkiej maści defekty bez uszkadzania lakieru. W dużym uproszczeniu polega ona na zastosowaniu odpowiedniego nacisku na uszkodzoną powierzchnię i wypchnięciu wgniecenia od wewnątrz. Do jej wykonywania używa się zestawu specjalistycznych narzędzi, takich jak rębak fluorystyczny, lampa z dyfuzorem oraz młotki i haczyki różnego rodzaju. Jest to metoda bezinwazyjna, więc auto zostaje oddane klientowi w doskonałym stanie. Do jednej z największych zalet tego rozwiązania należy szybkość wykonania, oraz to, że po naprawie na powierzchni karoserii zostaje zachowana fabryczna grubość lakieru, co stanowi zdecydowany atut, jeśli myślimy o późniejszej sprzedaży auta. Warto jednak wiedzieć, że zastosowanie tej technologii możliwe jest jedynie wówczas, gdy oryginalna powłoka karoserii nie uległa uszkodzeniu.

Przeczytaj:

Wszechstronne rozwiązanie

Technologia PDR umożliwia błyskawiczną naprawę wgnieceń położonych nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach i nie zostawia żadnego śladu na powłoce zewnętrznej samochodu. Jest też doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod blacharskich. W dzisiejszych czasach karoserie są najczęściej cynkowane. Robi się tak ze względu na to, że cyna doskonale izoluje i chroni przed korozją. Podczas napraw zwykłymi metodami ta warstwa jest usuwana z powierzchni karoserii, przez co uszkodzony element może w przyszłości rdzewieć. Warto też podkreślić, że dzięki technologii PDR oszczędzamy również pieniądze, ponieważ nie dość, że jest to rozwiązanie atrakcyjne cenowo, to sprawia również, że nie musimy malować całego auta.

Ile to kosztuje?

Cena bezinwazyjnej naprawy wgnieceń jest zależna głównie od wielkości powierzchni, która uległa uszkodzeniu. Jeśli dostęp do wewnętrznej przestrzeni pod karoserią jest w jakikolwiek sposób utrudniony, to może on spowodować wzrost ceny takiej usługi. Mimo tego, to rozwiązanie jest i tak o wiele korzystniejsze niż pozostałe sposoby naprawy wgnieceń w karoserii. Przed wykonaniem usługi tego typu wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści doskonale obejrzą i weryfikują wszystkie czynniki mogące wpływać na koszt naprawy oraz przygotują nam szczegółową wycenę.

Grupa Kocpol to profesjonalny warsztat blacharsko lakierniczy. Szukasz wsparcia w zakresie usuwania wgnieceń w Krakowie? Zapraszamy!

 

Lokalizacje