• Likwidacja szkód OC/AC
  • Rozliczenia bezgotówkowe
  • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
  • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Powrót do listy wpisów

 

Planując sprzedaż swojego samochodu powinniśmy starannie przygotować go do transakcji. Czyste nadwozie, zadbana tapicerka i estetyczne plastikowe elementy znacząco zwiększają atrakcyjny wygląd każdego pojazdu, przyciągając większą ilość zainteresowanych osób. Jak zatem potraktować auto przed sprzedażą?

Umyjmy karoserię

Dobre pierwsze wrażenie jest kluczem do sukcesu. Z tego względu umawiając się z potencjalnym kupującym zadbajmy o to, by samochód był czysty oraz zadbany. Konieczne jest co najmniej staranne umycie całej karoserii oraz kół i wnętrza nadkoli z zastosowaniem odpowiedniego szamponu i wody ze środkiem nabłyszczającym. W miarę możliwości warto także nawoskować metalowe elementy lub wypolerować je za pomocą dedykowanych kosmetyków do pielęgnacji pojazdów. Jeśli na karoserii widoczne są ubytki, dobrze będzie zawczasu usunąć je u lakiernika. Niewielki nakład pracy i mały koszt takiego odświeżenia nadwozia sprzyja wynegocjowaniu korzystnej ceny za auto.

Zadbajmy o plastikowe elementy

Kolejnym ważnym aspektem, o jaki powinniśmy zadbać przed transakcją, jest wyczyszczenie i poprawienie wyglądu plastikowych elementów na zewnątrz i w środku. Zwróćmy baczną uwagę na zderzaki i nadkola z tworzywa, a we wnętrzu – na deskę rozdzielczą, plastikowe fragmenty drzwi i foteli. W sprzedaży dostępne są różnorodne środki do pielęgnacji – w sprayu, w formie pianek lub mleczek czy nawilżanych chusteczek – które pomogą nam przywrócić dawną głębię koloru i estetyczny wygląd wszystkich plastików, maskując nieco powstałe rysy czy delikatne przebarwienia tworzywa. Dodatkowo zapobiegną one ponownemu osiadaniu kurzu sprawiając, że oferowany do sprzedaży samochód przez długi czas zachowa estetyczny i czysty wygląd.

Odświeżmy tapicerkę

Każdy przyszły nabywca pojazdu zwraca uwagę na czystość jego wnętrza – kokpitu, foteli czy bagażnika. Jeżeli tapicerka w naszym samochodzie jest poplamiona lub zszarzała, warto zdecydować się na jej pranie. Możemy zgłosić się do profesjonalnego punktu, który kompleksowo wypierze fotele, tylną kanapę, boczki na drzwiach oraz podsufitkę. Chcąc zaoszczędzić na czyszczeniu możemy również samodzielnie usunąć zabrudzenia za pomocą dedykowanych preparatów lub z użyciem piorącego odkurzacza. Pamiętajmy, by starannie wysuszyć tapicerkę po zamoczeniu – zapobiegnie to pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny. Zadbajmy też o wycieraczki lub dywaniki spod nóg, w razie potrzeby myjąc je lub piorąc.

Przeczytaj: Czy lakiernik jest niezbędny przy naprawach blacharskich?

 

Lokalizacje