• Likwidacja szkód OC/AC
  • Rozliczenia bezgotówkowe
  • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
  • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Powrót do listy wpisów

Na każdym samochodzie po pewnym czasie pojawiają się jakieś odpryski. W wyniku kolizji może zetrzeć się lakier. Czynniki atmosferyczne i działanie różnego rodzaju substancji sprawia również, że na lakierze pojawiają się pęcherzyki powietrza. W takich sytuacjach mnóstwo osób decyduje się na to, by oddać swoje auto do lakiernika. Osób wykonujących tego typu zawód na rynku nie brakuje, jednak nie każdy lakiernik jest sobie równy. Jak zatem znaleźć takiego, który dobrze wykona swoją pracę?

Cena pracy lakiernika

Wiele osób szukających dobrego lakiernika, kieruje się przede wszystkim ceną. Oczywiście jak najniższą ceną. Szukając osoby wykonującej pracę po kosztach, nie można znaleźć dobrego specjalisty. Niska cena może być spowodowana różnymi czynnikami. Przede wszystkim dany lakiernik dopiero się uczy i nie ma jeszcze wyrobionej renomy a co za tym idzie, jego umiejętności mogą być dalekie od ideału. Innym powodem jest natomiast to, że lakiernik korzysta z bardzo niskiej jakości materiałów oraz narzędzi z dolnej półki cenowej. Praca przy ich użyciu początkowo może wydawać się wykonana dobrze, jednak po niedługim czasie słabej jakości lakier zacznie niszczeć.

Oddając samochód do lakiernika często klient liczy także na to, że wszystko zostanie pomalowane jak najszybciej. Dobry lakiernik natomiast wykonuje swoją pracę adekwatnie do tego, co zostało mu zlecone. Rzadko zatem odbywa się to szybko. Praca lakiernika jest bowiem bardzo czasochłonna, podobnie jak schnięcie lakieru i poszczególne etapy jego nakładania.

Przeczytaj: Czy lakiernik jest niezbędny przy naprawach blacharskich?

Wiedza lakiernika i powszechna opinia o zakładzie

Laik, który nie zna się do końca na lakiernictwie, może mieć poważny problem ze znalezieniem dobrego zakładu. Dobrym znakiem jednak zawsze jest fachowość lakiernika i jego duża wiedza w tym temacie. Zawód ten nie jest łatwy. Wymaga dokładności, znajomości wielu procesów oraz wykorzystywanych materiałów. Dlatego już sama początkowa rozmowa z lakiernikiem może wiele zdradzić.

Poza tym najważniejsza kwestia, to opinia o lakierniku i jego zakładzie. Obecnie w dobie internetu można sprawdzić je od ręki, posiłkując się stroną zakładu bądź też mediami społecznościowymi. W poszukiwaniu dobrej jakości lakiernika, warto także sprawdzić ofertę naszego serwisu w zakresie lakiernictwa. Dysponujemy bowiem wysokiej jakości materiałami, a pracę wykonują doświadczeni lakiernicy.

Jak widać, znalezienie dobrego lakiernika nie jest łatwe, szczególnie dla laika w tym temacie. Warto zatem trzymać się wymienionych wyżej punktów, by móc jak najwyżej ustawić swoją poprzeczkę podczas poszukiwań.

Lokalizacje