• Likwidacja szkód OC/AC
  • Rozliczenia bezgotówkowe
  • 509 649 333 ul. Chełmońskiego 260, Kraków
  • 502 485 082 ul. Balicka 117, Kraków

Likwidacja
szkody OC/AC

Powrót do listy wpisów

Wybierając się w dłuższą podróż wakacyjną, warto zaopatrzyć pojazd w niezbędne akcesoria. Dzięki nim trasa będzie znacznie bezpieczniejsza i jednocześnie bardziej komfortowa. Część akcesoriów jest wymagana przepisami ruchu drogowego, jednak aby w pełni zabezpieczyć się na każdą ewentualność, warto zainwestować także w inne gadżety. Jak wyposażyć pojazd na dłuższe wyprawy?

Środków bezpieczeństwa nigdy za wiele

W wyposażeniu każdego samochodu powinny się znaleźć gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy. To dwa elementy niezbędne podczas udzielania pierwszej pomocy innym użytkownikom dróg. Gaśnica powinna być objęta gwarancją oraz mieć aktualne badania techniczne.

Nieobowiązkowym elementem, choć bardzo przydatnym jest apteczka samochodowa, zawierająca niezbędne akcesoria. Dobrze jest również mieć w samochodzie podstawowe leki przeciwbólowe, które można będzie wykorzystać w trakcie podróży oraz kamizelkę odblaskową.

Przezorny zawsze zabezpieczony!

Choć pojazd z aktualnym przeglądem nie powinien wywołać problemów w trakcie jazdy, może niekiedy dojść do drobnych usterek, utrudniających kierowanie. Warto więc mieć pod ręką akcesoria, z których pomocą szybko pozbędziemy się kłopotów bez konieczności wzywania pomocy drogowej! Zapasowe żarówki, bezpieczniki, dodatkowe koło czy kable rozruchowe mogą przydać się w trakcie podróży.

Warto również wziąć ze sobą prosty zestaw narzędzi, w skład którego wchodziłby klucz do odkręcania kół, klucze nasadowe, lewarek taśma izolacyjna czy środek do wypełnienia dziurawej opony. Jadąc z takim zestawem, żadna drobna usterka nie będzie stanowić większego problemu.

Dodatki poprawią komfort jazdy

Na wakacyjne wycieczki przydadzą się ładowarki, power banki, a także uchwyty samochodowe i przenośne systemy nawigacyjne. Dzięki nim można będzie zawsze szybko trafić do celu i uzyskać informacje o aktualnej sytuacji na drodze.

Podczas letnich dni, na wyposażeniu każdego samochodu powinny się znaleźć również okulary przeciwsłoneczne. Znacznie ułatwią one przemieszczanie się, w przypadku, gdy promienie słońca będą świecić kierowcy prosto w twarz. Co prawda, każdy pojazd ma odpowiednie przesłony obok szyby przedniej, jednak niekiedy mogą one nie wystarczyć.

W trakcie dłuższego wyjazdu warto mieć również dokumenty samochodu oraz potwierdzenie ubezpieczenia OC. Obecnie takie informacje można przechowywać w telefonie dzięki aplikacji mObywatel – nie trzeba więc wozić zaświadczeń papierowych ze sobą. Planując rodzinny wyjazd dobrze jest również zaopatrzyć się w akcesoria turystyczne, np. chłodziarki samochodowe.